ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΧΡΗΣΗ ΚΤΗΡΙΟΥ ΑΝΑΠΗΝΙΣΤΗΡΙΟΥ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟΥ ΤΖΙΒΡΕ ΣΤΟ ΣΟΥΦΛΙ ΩΣ ΟΙΚΟΜΟΥΣΕΙΟΥ ΠΡΟΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗΣ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑΣ
ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ
ΦΟΡΕΑΣ ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ
ΑΝΑΔΟΧΟΣ ΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΝΤΩΝΙΟΥ – ΣΑΡΔΑΝΗΣ ΖΗΣΗΣ
ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΑ 2012 – 2014
Το βιομηχανικό συγκρότημα Τζίβρε και ο περιβάλλων χώρος έχει κηρυχθεί διατηρητέο και ζητήθηκε να γίνει η αποκατάσταση και η επανάχρηση του κτηρίου. Ολοκληρώθηκε η αποκατάσταση του κτηρίου του αναπηνιστηρίου με καθαιρέσεις, σκυροδέματα, λιθοδομές, αρμολογήματα, επισκευές ρωγμών, διαρρυθμίσεις με πυράντοχες γυψοσανίδες, επιχρίσματα, επικεράμωση με χειροποίητα κεραμίδια, επιστρώσεις με χονδρόπλακες, ζευκτά – τεγίδωση – σανίδωμα στέγης – δάπεδα από ξυλεία καστανιάς, υαλοστάσια και θύρες ξύλινες, δρύινες βαθμίδες. Πλατύσκαλα και κιγκλιδώματα κλιμάκων, σιδηρές κλίμακες, συντήρηση σιδηρών υαλοστασίων, υαλοπίνακες, βερνικοχρωματισμούς και χρωματισμούς εσωτερικών επιφανειών.
Συντηρήθηκε ο μηχανολογικός εξοπλισμός και τα κινητά εκθέματα και τοποθετήθηκε αντικεραυνική προστασία, φωτιστικά σώματα, οπτικοακουστικό υλικό, σύστημα ηλεκτρονικών ξεναγών και ηλεκτρικοί υπολογιστές. Επίσης κατασκευάστηκε νέα ύδρευση, αποχέτευση, ηλεκτρολογική εγκατάσταση και πυρασφάλεια.
![IMG_2601.JPG](https://mv-e.eu/wp-content/uploads/elementor/thumbs/IMG_2601-p3288kdfglldku6ug34j0gbhwuubz0oln0fpcp5hnk.jpg)
![IMG_0063.JPG](https://mv-e.eu/wp-content/uploads/elementor/thumbs/e5343942020959.57bd82d70304e-p328ad8ak625txkmxd5sahyawfynq4u2vxg7gshbq8.jpg)
![0X4B9569](https://mv-e.eu/wp-content/uploads/elementor/thumbs/0X4B9569-p328l6dh5kuvchvdt1dbyrr4tyom8tqydfj85cgc68.jpg)
![IMG_0265.JPG](https://mv-e.eu/wp-content/uploads/elementor/thumbs/IMG_0265-1-p328h7i0arfabrmwzbm1frt2je8tqtzr5sdf7ac6g0.jpg)
![IMG_0176.JPG](https://mv-e.eu/wp-content/uploads/elementor/thumbs/IMG_0176-p3287pcr72ewxpfwh7pu865ab537x09giqwoikfhcw.jpg)
![cc8a36_5aa6214a4619466686a6b728b17e9a2c-mv2_d_3174_2251_s_22](https://mv-e.eu/wp-content/uploads/elementor/thumbs/cc8a36_5aa6214a4619466686a6b728b17e9a2c-mv2_d_3174_2251_s_22-p328ijfrzb8wrvpa7ec0gxpku1ojnea2cdn6oed3mo.jpg)
![IMG_2583](https://mv-e.eu/wp-content/uploads/elementor/thumbs/IMG_2583-p328jz4wf77oifm6tiohs2nxi8lqeqzavhiw2m8g4g.jpg)
![prin meta tzivre 2](https://mv-e.eu/wp-content/uploads/elementor/thumbs/prin-meta-tzivre-2-p328hmjfc3zvhj12ji42jo0g1k6p5zngjut6vppvog.jpg)
![IMG_0402.JPG](https://mv-e.eu/wp-content/uploads/elementor/thumbs/IMG_0402-p3288vnhqm0tg5qgm801udh11haqjdxdok9j40orkw.jpg)
![IMG_2733.JPG](https://mv-e.eu/wp-content/uploads/elementor/thumbs/IMG_2733-p328iaz89sxbve1kksodchufhku8q4chb7rtcwpn6o.jpg)
![IMG_2842.JPG](https://mv-e.eu/wp-content/uploads/elementor/thumbs/IMG_2842-p328ed1lltj169rqllbpdzntse9tftp0fp9hw4k3a8.jpg)
![IMG_2879.JPG](https://mv-e.eu/wp-content/uploads/elementor/thumbs/IMG_2879-p328d3xchrt9ozl9x1tm2b1p9wg76cpw9hy6uuezkw.jpg)